Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAliniare link-uri in footer (phpBB2) EmptyUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectareAliniare link-uri in footer (phpBB2) 78992574550984811195

Emanuel.

Autor: Emanuel. | Subiect : Aliniare link-uri in footer (phpBB2)  ,  Vin Dec 23, 2011 9:46 pm

Buna tuturor m-am decis sa va prezint o metoda prin care sa puteti alinia si link-ul cu Panoul de administrare pe acelasi rand cu linkurile de la ForumGratuit.Momentan am sa va prezint modata pentru versiunea phpBB2.
Deci hai sa ne apucam de treaba ;)



Pasul:1
Panou de administrare>Afisare> Template-uri > General >overall_footer> iar in template-ul overall_footer cautati codul acesta:




Pasul:2
Dupa ce ati executat primul pas adaugati urmatorul cod :



Pasul:3
Panou de administrare > Afisare > Imagini si culori > Culori > Foaie de stil CSS


Info:Pentru a vedea codurile trebuie sa raspundeti!!!


Tutorial realizat de: Emanuel
Reproducerea acestui tutorial nu este posibila fara acordul nostru, in conformitate cu articolul L122-1 apartinand ICC.



Dappy

Autor: Dappy | Subiect : Re: Aliniare link-uri in footer (phpBB2)  ,  Sam Dec 24, 2011 1:06 am

Foarte frumos ! Bravo Emanuel pentru munca depusa !



JohnnyWeb

Autor: JohnnyWeb | Subiect : Re: Aliniare link-uri in footer (phpBB2)  ,  Mar Noi 06, 2012 2:35 am

Foarte bun !




Autor: Continut sponsorizat | Subiect : Re: Aliniare link-uri in footer (phpBB2)  ,  





Comentariu
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente